Kimya Uygulamaları için Pompalar

Kimya endüstrisinde, WANGEN POMPALAR’ın temel avantajları açıkça ortaya çıkıyor. Polyol, İzosiyanat, PVC bileşikleri, tensidler, poliüretan yapıştırıcılar, yapıştırıcılar için dispersiyonlar veya galvanik çamurlar gibi en zorlu malzemelerin düşük titreşimli, sabit basınçlı, ve dozajlı şekilde taşınmasını sağlarlar.

ATEX uyumlu versiyon standart olarak sunulmakta olup isteğe bağlı olarak eksantrik vidalı pompalar ısıtma veya soğutma kaplama ile temin edilebilir.

Boya ve Vernik pompaları

Boya ve yapıştırıcıların pompalama süreci mükemmel dozaj hassasiyeti gerektirir. WANGEN POMPALAR taşıma kapasitesi ve devir hızı doğru orantılı olarak çalışır.. Optimal sızdırmazlık için standart ve özel contalar sağlanmaktadır.

Taşınan medya örnekleri şunlardır:

  • Dispersiyon boyalar,
  • Lateks boyalar,
  • Etiket yapıştırıcıları,
  • Poliüretan yapıştırıcılar,
  • CACO3 tabanlı sıva boyaları,
  • Pigmentler

Kağıt üretimi için pompalar

Kağıt endüstrisinin son ürünlerine en yüksek kalite standartları beklenmektedir. Onları karşılamak için, üretim sürecindeki görevlerine tam olarak uygun olan ve genellikle kesikli hassas medyaları düşük titreşimle taşıyan yüksek kaliteli pompalara ihtiyaç vardır.

Bu nedenle birçok üretici, hamur hazırlığından yapıştırma presine kadar üretim bölümlerinde WANGEN POMPALAR’ a güvenmektedir. Dolgu maddeleri, kaolin, titanyum dioksit, mürekkep çözücüleri, retansiyon maddeleri, kaplama boyaları, nişasta süspansiyonları, lateks, yapıştırıcılar, reçineler veya pigment çamurları vb. gibi medyalar taşınmaktadır.

Petrokimya için pompalar

Petrokimya endüstrisinde pompa uygulamaları zorlu ve genellikle en zor koşullar altında gerçekleşir. WANGEN POMPALARı da burada güvenilir performans sergiler. Platform yapıları ve yapısal değişkenlikleri sayesinde keşif sondajlarından ham petrol işleme ve atık yağların bertarafına kadar geniş bir uygulama yelpazesi sunarlar. Sızan ham petrolün işlenmesi için özel uygulamalarda (deniz kıyılarındaki petrol tanker kazalarından sonra) pompalarımız da kendini kanıtlamıştır. Sadece petrol üretiminde değil, aynı zamanda alternatif enerji kaynaklarının yakıt ve motor yakıtlarına dönüştürülmesi sürecinde de WANGEN POMPALAR tercih edilmektedir.