Pişmiş Ürün Endüstrisi İçin Pompalar

Bugün, fırıncılar çeşitli ve cazip fiyatlı ürünler sunmak zorundalar. Bu, fırın ürünleri endüstrisi için bir dizi yeni zorluk ortaya çıkarıyor. Şirketler esnekliklerini göstermelidir. Ürün yelpazelerini ve üretim yöntemlerini değişen alışkanlıklara uyum sağlamalıdırlar, örneğin dondurulmuş fırın ürünleri üretimi.

Yıllardır fırın şirketleri, ekmek ve kek hamuru, maya çözeltileri ve doldurma malzemelerini üretim sürecine beslemek için WANGEN pompalarının performansına güvenmişlerdir. Tereyağı ve margarin bloklarının plastikleştirilmesi gibi özel uygulamalar veya mayalanın içinde karıştırılması gibi işlemler sorun değil. Özelleştirilmiş çözümler bizim güçlü yönümüzdür.

 

Et işleme için pompalar

Modern et işleme, yüksek otomasyon seviyesi ve hızlı ürün değişimi ile karakterizedir. Bu, esnek üretim tesislerini ve sık sık titiz temizliği gerektirir. Yabancı medyanın taşınması, büyük ölü alanlara sahip tesis bileşenlerinin kullanımı kadar kabul edilemezdir.

WANGEN pompalarının et işleme için avantajları: Büyük esneklik, yüksek makine kullanılabilirliği, hızlı sökme, minimum temizlik çabası için az ölü alanlı tasarımlar ve tabii ki gıda üretim sektörü için onaylı malzemelerin kullanımı. Ayrıca pompalar ürüne az stres uygular: Taşınan ortamın yapısı ve kalitesi, pompalama işlemi sırasında zarar görmez. Müşterimizin başarısı ve rekabetçiliği buna göre teşvik edilir.

En yüksek hijyen standartları, EHEDG onaylı pompa serimiz tarafından karşılanmaktadır.

 

Meyve ve sebze işleme için pompalar

Tazelik ve kalite, meyve ve sebzeler için hayati önem taşır. İşlemleri, mevsime veya yıl boyunca en az stresli koşullarda gerçekleşir – bu, üretim süreci içinde taşınmaları için de geçerlidir.

WANGEN pompaları, belirli ürünlerin düşük darbe ile taşınması için bireysel olarak tasarlanmıştır, katı, viskoz, kesme hassasiyeti olan veya yüksek sıcaklıkta olsunlar. Bu pompaların ikinci uygulaması, işleme sırasında üretilen meyve ve sebze atıklarının boşaltılması içindir. Her iki durumda da müşterilerimiz, pompa sistemlerinin performansı ve kullanılabilirliğine güvenebilirler.

Un mélange de fruits et légumes dans un arrangement bien coloré. Une image pour la santé et la consommation de fruits et légumes. Image de santé et de nutrition.

İçecek Endüstrisi İçin Pompalar

Giderek küreselleşen piyasada içecek üreticisi olarak hayatta kalmak için doğru ürün yelpazesi, kalite ve fiyatı sağlamanız gerekmektedir. Bu, örneğin WANGEN pompaları ile esnek, maliyet-etkin üretimi gerektirir.

İçecek üreticileri, Pumpenfabrik Wangen’den isteğe bağlı olarak CIP veya SIP için donatılabilecek geniş bir standart pompa yelpazesi ve EHEDG onaylı bir pompa serisi alırlar.

Süt endüstrisi için pompalar

Süt ürünleri pazarı büyüyor ve maliyetler üzerindeki baskı da artıyor. Üretim tesislerinin otomasyonlaşması ve sürekliliğinin sağlanması gerekiyor. Çeşitli medyaların düşük-stresli, minimum kalıntı taşınması önemli bir katkı sağlar.

İyi planlanmış tasarımları ve ortama özgü yapısı sayesinde pompalarımız, viskoz, yapışkan, topaklı veya kesme duyarlı medyaların düşük darbe taşınması ve güvenilir dozlama için idealdir. Süt endüstrisi için özel olarak geliştirilen pompa serileri, CIP veya SIP versiyonlarında ve en yüksek güvenilirlik seviyesiyle temizlik için EHEDG onaylı olarak mevcuttur. Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamak amacıyla, WANGEN pompalarının az ölü alanı vardır ve hızlı bir şekilde sökülebilirler.

Şekerleme endüstrisi için pompalar

Çikolata, badem ezmesi, gofret karışımları… şekerleme endüstrisi, bazen yapışkan, bazen topaklı veya kesme duyarlı olan birçok farklı malzeme ile çalışır. Üreticiler, sadece bu ürün çeşitliliği ve varyansıyla başa çıkmak zorunda değildir, aynı zamanda pazarın uluslararasılaşması nedeniyle artan maliyet baskısıyla da karşı karşıyadır. Bu durum, üretim süreçlerindeki otomasyon seviyesini artırmalarını zorunlu kılmaktadır.

Şekerleme endüstrisiyle yıllardır süren yakın işbirliğimizde, en karmaşık medyaları bile ileten özelleştirilmiş ilerleyici kavite pompaları ve çift vidalı pompalar geliştirdik, ısıtılabilir pompa versiyonları da dahil olmak üzere. Tüm çözümlerimizin ortak özellikleri, medyanın düşük stresli taşınması, az miktarda artık ve yüksek tesis erişilebilirliğidir.